Pár informací o nás

Jmenuji se Alexandr Martaus a jsem provozovatelem tohoto webu. O astronomii se zajímám od svých deseti let a ve čtrnácti jsem k tomu přidal sběr zkamenělin, od kterých už to byl jen malý krůček ke sběru minerálů. S kamarády jsem navštívil celou řadu mineralogických lokalit ještě v tehdejším Československu a od roku 1993 se z výprav na Slovensko staly výpravy do zahraničí. 

V roce 2003 jsem dokončil studium ložiskové geologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a pokračoval doktorským studiem na Vysoké škole chemicko-technologické, také v Praze. Protože jsem nebyl chemik, dostal jsem nabídku starat se o mineralogické sbírky v rámci školy. Jejich součástí  byla i drobná expozice meteoritů, se kterými jsem se v minulosti blíže nesetkal.

Po ukončení studií a přesunu do rodné Ostravy jsem se začal věnovat prodeji meteoritů nejdříve přes aukční server Aukro a později jsem spustil internetový obchod na adrese www.e-meteority.cz. V průběhu času jsem se seznámil s některými zahraničními prodejci meteoritů a začal navštěvovat zahraniční mineralogické burzy. Nabídka se postupně rozšiřovala a v průběhu první poloviny roku 2023 jsem se rozhodl pro změnu nejen poskytovatele řešení pro samotný eshop, ale i změnu názvu a loga. A výsledkem je ivesmir.cz s podtitulem Vaše vesmírná galerie.

Součástí je blog, kde se budu snažit pravidelně publikovat zajímavé články o meteoritech, jejich klasifikaci, historii a novinkách. Jsem členem společnosti The Meteoritical Society.

Snažíme se nabízet meteority a tektity cenově dostupné z různých světových lokalit, šperky a pomůcky, které se Vám mohou při sbírání meteoritů hodit. Věřím, že si zde každý něco najde, ať už přímo meteorit z nabídky nebo nějaký zajímavý článek.

Budu rád za Váš případný komentář, připomínku, požadavek, co doplnit nebo námět na zlepšení.

Alexandr Martaus
provozovatel  obchodu

Rádce

Ozdobte se vlastnoručně dělanou broží!

Ozdobte se vlastnoručně dělanou broží!

Modul Rádce slouží k vytváření a sdílení rad, návodů. Rádce pomáhá návštěvníkům lépe se zorientovat ve vaší nabídce. Pokud např. v dané kategorii prodáváte obuv, do rádce vložíte článek o tom, jak ho vybírat a tabulku velikostí. Vytvářet tyto rady můžete v sekci Obsah / Rádce. Přiřazujete je následně konkrétní stránce v oddilu Rádce (návod)